Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kontrafakt - zajímavosti

Kontrafakt se jako skupina poprvé představuje pod jménem „Déjaví“ na sjezdu brejkařů ve Vrbové v roce 2001. Složení skupiny je od té doby stejné. Kontrafakt tvoří trojice Rytmus, Ego a DJ Aneš.

Krátce po své první show se trojice stává populární a již pod novým názvem Kontrafakt se stává populární po celém Slovensku. Rok 2003 je pro Rytmuse, Ega a DJ Aneše stěžejní. V první polovině roku se prosadí Rytmus na Austrian Beatbox Championship, následuje úspěch DJ Aneše na slovenském finále DJ battle DMC Championship. Během léta potom vychází první CD Kontrafaktu – „Dáva mi“. Vzniká videoklip a skupina se okamžitě stává populárním nejen na Slovensku, ale proráží i v zahraničí.

 O kontrafakt se perou všechna přední vydavatelství, druhé CD vychází v roce 2004 pod labelem Sony Musíc Entertainment. Album E.R.A. se setkává se stejně vřelým přivítáním jako předchůdce. Kontrafakt se ihned řadí mezi nejprodávanější interprety na Slovensku, nemalé jsou i prodeje v ČR. Současnost? Právě vychází nové album Bozk na Rozlúčku. Kontrafakt je populárnější než kdykoliv předtím. Skupina na sebe může být pyšná, jako jedné z prvních se jí u nás podařilo prorazit s rapem. Spojení beatboxu a rapu (Ego, Rytmus) a umění DJingu (DJ Aneš) funguje v případě slovenských hip-hoperů báječně. Mier!

 

 

 

 

KONTRAFAKT

Rok vzniku: 2001

Členové: Rytmus, Ego, Aneš

 

Rytmus
Jak se jmenuje Rytmus křestním jménem ?
Patrik Vrbovský (* 1972 Piešťany)

 

 

 

Ego
Jak se jmenuje Ego křestním jménem ?
Michal Straka

 

 

 

Aneš/Anys
Jak se jmenuje Aneš/Anys křestním jménem?
Ondřej Beňačka

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Kontrafakt

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář